Státní léčebné lázně Janské Lázně

Státní léčebné lázně Janské Lázně
náměstí Svobody 272
54225  Janské Lázně
Česká republika

Představení společnosti

Janské Lázně, malebné horské město s historií sahající až do 11. století, je známo dlouholetou tradicí v léčbě pohybového ústrojí, ale rovněž jako špičkové sportovní a rekreační středisko Krkonoš. Místní čisté ovzduší v zimě oceňují lyžaři a milovníci zimních aktivit, od jara do podzimu turisté a cyklisté a lázeňští hosté po celý rok.
Jediné lázně na české straně Krkonoš se rozprostírají na úpatí Černé hory v nadmořské výšce přes 600 metrů. Od města Trutnova jsou vzdáleny 11 km, od Pece pod Sněžkou pouhých 8 km.
Úspěšně léčíme onemocnění pohybového aparátu, včetně stavů po úrazech a operacích, některá revmatická a degenerativní onemocnění, onemocnění páteře, polytraumata. Dále neurologická onemocnění – nemoci centrálního i periferního nervového systému, zejména stavy po CMP, DMO, poliomyelitis, míšní léze, stavy po operacích mozku, nervosvalová onemocnění, RSM a další.
Již několik let poskytujeme také lůžkovou rehabilitační péči v rámci Odborného léčebného ústavu.
Přírodním léčivým zdrojem je teplá minerální voda, která vyvěrá přímo v areálu lázní. Místní klima napomáhá při léčbě onemocnění dýchacího ústrojí včetně astma.
Do našich lázní přijíždějí klienti všech věkových kategorií, od dětí až po seniory. Léčebné lázně jsou rozdělené na léčebnu dospělých a dětskou léčebnu Vesna. Jsme akreditovaným pracovištěm v oboru RFM, spolupracujeme s lékařskými fakultami a běžně u nás absolvují praxe a stáže lékaři, fyzioterapeuti, ergoterapeuti, logopedi, psychologové, studenti středních zdravotnických škol, maséři a další. Každoročně pořádáme odborné konference pro široký zdravotnický personál - Janskolázeňské symposium a konferenci Cerebrocon.
Více o našich lázních se dozvíte na webových stránkách.