Studovat už nechcete a láká Vás dopracovat se k vysněné pozici?

Komerční sdělení | 08.10.2018

Chcete získat práci ve vysněném oboru, ale nemáte dostatek zkušeností nebo se ještě necítíte na to někam nastoupit? Příběhy Denisy a Juliuse Vás mohou inspirovat. Dva mladí lidé, praxí nepolíbení a dokonce bez získaného vzdělání, kteří se rozhodli postavit čelem svému problému.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studovat už nechcete a láká Vás dopracovat se k vysněné pozici?

Denisy (20) cesta za tím, co by ji v životě bavilo dělat, byla spletitá. Podle přání svého otce začala studovat obchodní akademii, která ji ale byla cizí a studium na ní nedokončila. Její druhou šancí bylo učňovské studium oboru kuchař, které však nenaplnilo její představy a po roce ho raději vzdala. Neschopnost dotahovat věci dokonce nebo naopak dostatek kuráže umět si vytyčit hranice toho, čím se (ne)chce v životě zaobírat? Ať si každý pomyslí, co chce. Jisté je, že po třech letech peripetií si Denisa konečně uvědomila, že by se chtěla realizovat v tom, co ji vždy tolik lákalo – stát se kosmetičkou. Vzhledem k tomu, že návrat do školy už nepřicházel v úvahu a její šance na získání rekvalifikace přes Úřad práce ČR byly mizivé, rozhodla se získat kosmetické znalosti a praxi formou projektu Vzdělávání praxí. Na českém trhu není o kosmetičky nouze, žádané jsou ale jen ty, které za sebou mají výsledky a spokojenost zákazníků. Díky Vzdělávání praxí dostala Denisa možnost učit se od zkušené kosmetičky Věry, která kromě 20 leté praxe v oboru a vlastního salonu v Plzni, má také slušnou základnu klientů. Denisy kosmetická praxe trvala 320 hodin, jak stanovují pravidla projektu. Absolvování vzdělávání praxí ji zvýšilo sebevědomí a osvojila si celostní přístup k péči o kůži. Majitelka poznala, jak Denisa k práci přistupuje a také na ni dostávala pozitivní zpětnou vazbu od zákaznic. Právě tyto dva důvody ji přesvědčily, že Denise nabídla práci a v salonu si nechala.

Julius (20) měl v tom, že by se chtěl stát kadeřníkem jasno už od 15 let. Stříhání a barvení vlasů ho bavilo, protože v nich mohl uplatnit svoji představivost a kreativitu. Odborné učiliště ale nakonec nedokončil, potřeboval začít vydělávat a jeho práce byla na noční směny, se studiem ji nedokázal skloubit. Ačkoliv ovládal kadeřnické služby i bez dokončení školy, měl problém s tím, že bez dokladu o vzdělání ho v žádném kadeřnictví nechtěli zaměstnat. Když se dozvěděl, že existuje způsob jak si praxi kadeřníka osvěžit a zároveň získat certifikát, kterým bude moci oficiálně doložit svoje dovednosti, neváhal a pro tuto možnost se rozhodl. Projekt Vzdělávání praxí absolvoval v ostravském kadeřnickém studiu J&R. Od zkušené mentorky kadeřnice Jarmily, se kterou strávil v salonu dva měsíce, se naučil několik nových triků. Nejvíce ale ocenil získání certifikátu, který může dokládat při hledání budoucího zaměstnání.

Příběhy Denisy a Juliuse ukazují, že nejdůležitější je mít motivaci něco změnit. Výhodou je, že v projektu Vzdělávání praxí můžete získávat praxi na různých pozicích. Pokud jste tedy absolventem vyššího vzdělání, tak si zvolíte praxi na kvalifikovanější pozici. Podmínkou je, že nemůžete mít statut studenta a měli byste být evidován jako uchazeč nebo zájemce o zaměstnání na Úřadu práce ČR. Více informací najdete na http://www.vzdelavanipraxi.cz/uchazec.