Typ nabídky

Minimální mzda

Tajemník/ce

referenční číslo: 641c6322b45f6e97120e5b76 | aktuálnost: 18.04.2023

Městská část Praha 18

Městská část Praha 18 - Úřad městské části vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkčního místa "tajemník/ce". Podrobné podmínky pro přihlášení do výběrového řízení naleznete na www.praha18.cz - zaměstnání - volná pracovní místa. Kontaktní osoba: Hana Klingerová, tel.: 284 028 172.

Tajemník/ce

Náplň práce

Náplň práce:

  • plnění úkolů tajemníka dle ustanovení zák. č. 131/2000 Sb., o hl. m. Praze a obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy č. 55/2000 Sb., kterou se vydává Statut hl. m. Prahy, ve znění pozdějších předpisů,
  • výkon státní správy a samosprávy,
  • kompletní zajišťování pracovněprávních vztahů zaměstnanců úřadu,
  • řízení a koordinace všech činností úřadu,
  • příprava podkladů pro jednání a účast na zasedáních rady a zastupitelstva.

Požadujeme

Předpoklady pro výkon funkce:

Uchazeč musí splňovat níže uvedené předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka a pro jmenování do funkce podle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících samosprávných celků, § 4 a § 5 zákona:

  • fyzická osoba starší 18 let, která je státním občanem ČR, popř. která je cizím státním občanem a má v České republice trvalý pobyt,
  • způsobilost k právním úkonům,
  • bezúhonnost (za bezúhonnou se nepovažuje fyzická osoba, která byla pravomocně odsouzena pro trestný čin spáchaný úmyslně, nebo pro trestný čin spáchaný z nedbalosti za jednání související s výkonem veřejné správy, pokud se podle zákona na tuto osobu nehledí, jakoby nebyla odsouzena),
  • ovládá jednací jazyk,
  • splnění dalších předpokladů podle § 2 a § 4 zákona č. 451/1991 Sb., ve znění pozdějších předpisů (tj. lustrační osvědčení a čestné prohlášení), předpoklady podle tohoto ustanovení neprokazují osoby narozené po 01.12.1971 (§ 20 zákona),
  • minimálně tříletá praxe:
  • jako vedoucí zaměstnanec, nebo
  • při výkonu správních činností v pracovně právním poměru k územnímu samosprávnému celku nebo při výkonu státní správy v pracovním nebo služebním poměru ke státu,
  • ve funkci člena zastupitelstva územního samosprávního celku dlouhodobě uvolněného pro tento výkon.

Délka této praxe musí být splněna v průběhu 8 let bezprostředně předcházejících jmenování do funkce.

Další požadavky:

Požadované vzdělání:

vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu nebo vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu.

Požadované znalosti:

  • schopnost samostatného rozhodování,
  • schopnost řízení většího kolektivu,
  • dobrá znalost práce s PC (MS Office),
  • zodpovědnost, spolehlivost, časová flexibilita,
  • psychická odolnost,
  • znalost projektového řízení.

Výhodou:

  • praxe ve státní správě a samosprávě,
  • znalost právních předpisů v oblasti veřejné správy,
  • znalost zákona č. 131/2000 Sb., o hl m. Praze a Statutu hl. m. Prahy, zák. č. 55 /2000 Sb., v platném znění,
  • znalost zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, zákon č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů a další související předpisy a zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, vše v platném znění,
  • znalost informačních systémů GINIS apod.,
  • zkouška zvláštní odborné způsobilosti dle § 21 zák. 312/2002 Sb., pokud ji uchazeč nemá, je nutné ji vykonat do 18 měsíců od vzniku pracovního poměru.

Místo pracoviště: Bechyňská 639, Praha 18, 19900

Region: Praha

Obor: Státní, veřejná správa

Profese: tajemník

Pracovní poměr: Plný úvazek

Délka prac poměru: Na dobu neurčitou

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Bakalářské

Benefity: Bonusy/prémie, Dovolená 5 týdnů, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Možnost studijního volna, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickday