Typ nabídky

Minimální mzda

Administrative positions for german speakers up to 100 000 CZK

referenční číslo: 20-1-397363 | aktuálnost: 28.06.2023

Grafton Recruitment Praha

Náplň práce

Sprechen Sie DEUTSCH?...Ja!
Do you speak ENGLISH?...Yes!
Are you interested in FINANCE, ACCOUNTING, HR, RECRUITMENT, CUSTOMER SERVICE, PROCUREMENT/SUPPLY CHAIN OR LOGISTICS area?...Yes!

We are offering jobs where you will:

- Use your English and German on a daily basis.
- Work for a stable international company with multilingual environment.
- Use your experience and skills

Požadujeme

- Fluent English
- Advanced German
- Previous experiences in related field
- Educational background in related field (at least a Bachelor's degree)
- Proficient communication, planning, and Organizational skills
- Professional attitude

Nabízíme

- 5 weeks of holiday and other free time benefits
- Meal vouchers
- Refreshments
- Teambuilding
- And many opportunities

Mzda: 40 000 - 100 000 Kč / měsíc

Místo pracoviště: Hlavní město Praha, Praha,

Region: Praha, Česká republika

Obor: Administrativa

Pracovní poměr: Plný úvazek

Minimální požadované vzdělání: Vysokoškolské

Vhodné pro: Absolventy