Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Advantage Consulting, s.r.o.

Java developer SR.

referenční číslo: 10960 | aktuálnost: 29. 11. 2016

Do you have experience with Java programming and web technologies? Would you like to work for a strong international company known all over the world? Do you want to work with experts in the field? Then do not hesitate to contact us

Náplň práce

  • Development, design and coordination of the projects
  • Taking part in definition, initiation and design of architecture
  • Analysis of existing processes
  • Work documentation
  • Establishing customer requirements

Požadujeme:

  • At least 3-4 years of commercial experience in Java
  • Experience with J2EE (Spring/Hibernate/Struts)
  • Knowledge of at least one application server (Tomcat, WebLogic)
  • Knowledge of web technologies (jQuery, HTML, CSS, XML)
  • Upper intermediate knowledge of English
  • Ability to work in multicultural environment

Nabízíme:

  • Annual bonus
  • 5 weeks of holiday
  • Fully paid meal vouchers
  • Contribution ti pension insurance
  • Flexible working hours

Location: Prague

Mzda: 40 000 - 60 000 Kč / měsíc

Region: Hl. m. Praha, Středočeský kraj

Obor: IT - vývoj aplikací a systémů

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha