Osm důvodů, proč pracovat pro státní správu

Komerční sdělení | 22.08.2017

Hledáte práci a uvažujete, jakým směrem se bude ubírat vaše kariéra? Zkuste práci pro státní správu, která nabízí oproti soukromému sektoru řadu výhod. Pokud je pro vás důležitá jistota do budoucna či jasná pravidla odměňování, může být například práce v Centru pro regionální rozvoj České republiky to pravé pro vás.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Osm důvodů, proč pracovat pro státní správu

Jaké výhody práce pro naši organizaci nabízí?

1.Stabilita


Na rozdíl od soukromého sektoru, kde může firma z různých důvodů zaniknout, nabízí státní organizace jistotu stability. Organizace může změnit své zaměření či úkoly, ale její prioritou bude vždy zajišťovat chod státu, k čemuž potřebuje dostatečný počet kvalitních zaměstnanců. Centrum pro regionální rozvoj má již dvacetiletou historii a nabízí jistotu dlouhodobé spolupráce.

2.Jasné finanční podmínky


Plat státního zaměstnance je přesně dán zákonem, který upravuje platové třídy a platové stupně. Zařazení v platových třídách závisí na druhu a náročnosti práce, kterou budete vykonávat. Platový stupeň se odvíjí od dosažené praxe. V Centru ve většině případů platíplatový tarif 22 500 - 33 830 Kč (ve 12. platové třídě) v závislosti na počtu let praxe. Po úspěšném zapracování je zaměstnanci přiznán osobní příplatek dle schopností, výkonu a aktivit, který výrazně celkový plat navyšuje. Součástí výdělku mohou být i motivační odměny.

3.Flexibilita


Centrum má pružnou pracovní dobu a nabízí tedy flexibilní začátek a konec pracovní doby dle potřeb zaměstnance. V úřadu ale musí být zaměstnanec přítomný od 9:00 do 14:00.

4.Více dnů volna


Zaměstnanci Centra mají k dispozici pět týdnů placené dovolené, 5 dnů indispozičního volna (tzv. sick days); pro státní zaměstnance pak nabízí i jeden den na zařizování osobních záležitostí nebo šest dnů k individuálním studijním účelům atd.

5.Získání praxe

Získání pracovních zkušeností a praxe je pro studenty opouštějící akademické prostředí zásadní. Centrum vítá jak zkušené, tak mladé a perspektivní pracovníky, kterým nabízí možnost získat pracovní návyky i praxi.

6.Profesní rozvoj


Centrum pro regionální rozvoj podporuje průběžné profesního vzdělávání svých zaměstnanců v jejich oborech. Jeho součástí jsou i jazykové kurzy.

7.Služba státu, která má smysl


Zaměstnanci státních institucí nevytvářejí zisk pro soukromníky, ale zajišťují, aby náš stát fungoval. V Centru pro regionální rozvoj se budete podílet na tom, aby ve vašem okolí vznikaly zajímavé projekty a zvyšovala se kvalita života v krajích. Naše organizace má pobočky ve všech krajích a primárně zajišťuje administraci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Čeští žadatelé o evropské dotace z něj mohou získat, započítáme-li národní spolufinancování, přibližně 144 miliard korun např. na opravy kulturních památek, muzeí, podporu návazné zdravotní péče, zateplování bytových domů atd.

8.Moderní pracovní prostředí

Chápeme, že zaměstnanci k tomu, aby mohli vykonávat svoji práci kvalitně, potřebují odpovídající prostředky. Centrum svým pracovníkům nabízí práci v moderních kancelářích s dobrou dopravní dostupnost.

Zaujaly vás tyto výhody? Podívejte se na seznam otevřených výběrových řízení ve všech krajích a nová vypisujeme každý týden.

Centrum pro regionální rozvoj České republiky hledá kolegy, kteří o své práci přemýšlí, jsou inteligentní, flexibilní a otevření novým poznatkům. Podmínkou je dokončené vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo inženýrském programu a výhodou praktická zkušenost s evropskými projekty a strukturálními fondy. Kolegové v Praze a Středočeském kraji budou pracovat v našich nových prostorách v blízkosti centra Prahy. Kolegové v regionech se mohou těšit na nově zařízené kanceláře v krajských městech.