Typ nabídky

Minimální mzda

Manažer/ka komerčních financí

referenční číslo: 32185 | aktuálnost: 28.03.2022

ManpowerGroup s.r.o.

Náplň práce

Do nově zavedené pozice hledáme Finančního manažera.
Production of monthly management accounts and variance analysis Presentation of weekly & monthly reports to both internal external customers Balance sheet reconciliations Develop and produce weekly cash flow forecasting Quarterly forecasts and annual budget preparation Managing and developing the finance assistant Business Partnering with stakeholders/ department heads across various areas of the business Working with external accountant to ensure compliance Assisting with annual audit

Požadujeme

Qualified accountant Strong technical CZ accounting knowledge Previous management accounts preparation experience Fluent in English (written and spoken) Strong IT skills, including use of Excel & the full Microsoft Office 365 suite Independent, dynamic and responsible personality

Nabízíme

Motivující platové ohodnoceí  Dovolená navíc Přátelské prostředí  Závodní stravování a mnoho dalšího...
NABÍRÁME MUŽE I ŽENY

Region: Ústecký kraj

Obor: Finance, pojišťovnictví, účetnictví, bankovnictví