Typ nabídky

Minimální mzda

Referent/ka oddělení sociálně právní ochrany dětí OSV - NRP

referenční číslo: 62139e1f5f20f132ad7b6735 | aktuálnost: 22.07.2022

Městská část Praha 3

Oznámení o volném pracovním místu

Městská část Praha 3 přijme sociálního pracovníka/pracovnici náhradní rodinné péče

Popis

Městská část Praha 3 přijme sociálního pracovníka/pracovnici náhradní rodinné péče, oddělení sociálně právní ochrany dětí odboru sociálních věcí. Platová třída 11 (v rozmezí od 22 980,--Kč až 33 790,--Kč podle započitatelné praxe), s příplatkem zvláštním ve výši 1 000,--Kč dle ustanovení § 8 nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě; s možností postupného přiznání osobního příplatku dle ustanovení § 131 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Osobní příplatek může být přiznán v rozmezí od 5 000,--Kč do 21 000,--Kč.  Nástup dohodou. Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou (zástup za MD, RD) cca na 3 roky.

Požadavky:

splnění podmínek podle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách

1) vyšší odborné vzdělání v oboru sociální práce a sociální pedagogika, sociální pedagogika, sociální a humanitární práce, sociální práce, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost,

2) vysokoškolské v oboru sociální práce, sociální politika, sociální pedagogika, sociální péče, sociální patologie, právo, speciální pedagogika,

3) jiné vysokoškolské vzdělání než sociálního zaměření při podmínce absolvování akreditovaných vzdělávacích kurzů ve výše uvedených oblastech v rozsahu nejméně 200 hodin a praxe při výkonu povolání sociálního pracovníka v trvání nejméně 5 let (splnění podmínky do 31. 12. 2016).

Další požadavky: dobré komunikační schopnosti v mluveném i písemném projevu, psychická odolnost, časová flexibilita.

Hlavní náplň práce: sociální pracovník orgánu sociálně-právní ochrany dětí – náhradní rodinná péče. Vede spisovou dokumentaci dětí svěřených do náhradní rodinné péče, bezodkladně zajišťuje péči o děti, které se ocitly bez řádné péče a je třeba jim zprostředkovat náhradní rodinnou péči, monitoruje a kooperuje proces osvojení dětí, poskytuje poradenství zájemcům o náhradní rodinnou péči, vede spisovou dokumentaci žadatelů o zprostředkování náhradní rodinné péče. Spolupracuje se soudy, školami, Policií ČR, Magistrátem hl. m. Prahy a dalšími státními i nestátními institucemi.

Nabízíme: pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dnů sick days, Ticket restaurant (120,--Kč/den), Ticket Benefits (až 500,--Kč/měsíc), příspěvek na penzijní připojištění (doplňkové penzijní spoření) nebo na životní pojištění, zvýhodněné partnerské SIM, příjemné pracovní prostředí, výborný kolektiv.

Forma přihlášky: přihlášky včetně profesního životopisu zasílejte prostřednictvím nejpozději do 16. 7. 2022. V případě potřeby dalších informací se obraťte na vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí odboru sociálních věcí paní Martinu Minhovou, tel:. 222 116 485.

Místo pracoviště: Havlíčkovo náměstí 700, Praha, 13000

Region: Praha

Obor: Státní, veřejná správa

Profese: referent

Pracovní poměr: Plný úvazek

Délka prac poměru: Na dobu určitou

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Vyšší odborné

Benefity: Dovolená 5 týdnů, Mobilní telefon, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickday

Vhodné pro: Absolventy