Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Účetní - Praha

referenční číslo: 5b1e845cbabecf7ac834ae3a | aktuálnost: 11.07.2018

Fresenius Medical Care - DS, s.r.o.

Na našeho kolektivu v Praze hledáme kolegu/kolegyni na výše uvedenou pozici, která je vhodná i pro čerstvé absolventy VŠ:

Požadujeme:

- SŠ, VŠ vzdělání ekonomického směru,
- znalost v oboru účetnictví, finance,
- znalost AJ výhodou,
- znalost SAP výhodou,
- znalost Word, Excel,
- dobré komunikační, schopnosti, pečlivost, systematičnost,
- znalost účtování majetku výhodou,

Nabízíme:

- nadstandardní finanční ohodnocení,
- přátelský a příjemný kolektiv, kde se budete cítit dobře,
- moderní pracovní prostředí a nejnovější technologie,
- příspěvky na nadstandardní péči a lékařské zákroky,
- příspěvky na mateřskou školu a dětské tábory,
- příspěvky na penzijní a životní pojištění,
- příspěvky na sportovní aktivity,
rodinnou dovolenou či kulturu,
- výhodný telefonní tarif pro vás i vaši rodinu,
- možnost dalšího vzdělávání a výuky cizích jazyků,
- pět týdnů dovolené,
- stravenky,

Náplň práce:

- provádět účetní operace společnosti, přípravu a kontrolu účetních operací prováděných v SSC (Shared Service Centre) v souladu s požadavky zákonných předpisů, v souladu s požadavky mateřské společnosti FMC Germany a podle pokynů hlavní účetní,
- průběžné zpracování, příprava a kontrola účetních dokladů dle pokynů hlavní účetní a v souladu s interními pravidly kontrol dle SOFI a FACET,
- spolupráce při reportingu do Německa a podpoře SSC – především zajištění včasné měsíční závěrky,
- aktivní spolupráce při zdokonalování funkcionality SW SAP a mapování již fungujících procesů,
- spolupráce při controllingu, sledování nákladů – za celou firmu a po jednotlivých střediscích podle pokynů nadřízených,
- spolupráce při speciálních reportech (např. vyplňování výkazů pro Finanční a Statistický úřad apod.) podle pokynů nadřízených,
- součinnost s auditory, daň. poradci při předauditech, auditech a inventurách,
- spolupráce při fyzických inventurách majetku, zásob, hotovosti a cenin,
- spolupráce při speciálních a závěrkových operacích,
- spolupráce na závěrce – finanční výkazy (rozvaha, výsledovka, cash flow), přílohy k účetní závěrce, výroční zprávy, zprávy o propojených osobách apod. v termínech stanovených mateřskou společností FMC Germany,
- aktivní účast na schůzích ekonomického oddělení, řešení aktuálních problémů,
- spolupráce na zpracování / aktualizaci účetních směrnic v souladu s požadavky zákona o účetnictví apod., vypracování pracovních manuálů a postupů za účelem zastupitelnosti v rámci účetního oddělení,

Požadované jazykové znalosti

Anglický

Místo pracoviště: Evropská 423/178, Praha 6, 16000

Region: Praha

Obor: Administrativa

Profese: finanční účetní

Pracovní poměr: Plný úvazek

Délka prac poměru: Na dobu neurčitou

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Vyšší odborné

Benefity: Bonusy/prémie, Dovolená 5 týdnů, Kafetérie, Příspěvek na dovolenou, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Stravenky/příspěvek na stravování