Typ nabídky

Minimální mzda

Pracovník/ce oddělení dopravních přestupků odboru správních agend

referenční číslo: 59d4877da5ad95351e7374f7 | aktuálnost: 19.04.2024

MĚSTSKÁ ČÁST PRAHA 2 - Úřad MČ Praha 2

Městská část Praha 2 - Úřad městské části vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa pracovník/pracovnice oddělení dopravních přestupků odboru správních agend.

Sjednaný druh práce:

pracovník/pracovnice oddělení dopravních přestupků odboru správních agend ÚMČ Praha 2 se specializací na přestupky dle zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, s místem výkonu práce Praha.

Platové zařazení v platové třídě 10. (struktura platu: základní plat v 10. platové třídě 23 390 Kč až 34 370 Kč podle započitatelné praxe; osobní příplatek po zkušební době do výše 34 370 Kč), mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků.

Pracovní poměr na dobu neurčitou s 3měsíční zkušební dobou.

Pracovní místo je vhodné také pro absolventa/absolventku.

Přihlášku do výběrového řízení, životopis, výpis z rejstříku trestů a doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání zasílejte do 18. 4. 2024.

Obálku označit slovy: „Výběrové řízení - pracovník/ce OSA, odd. dopravních přestupků - T10.“

Bližší informace a přihláška k výběrovému řízení ke stažení na www.praha2.cz v rubrice volná místa.

Předpokládaný vznik pracovního poměru dle dohody.

Základní pracovní náplň:

  • projednávání přestupků dle zákona o silničním provozu, typicky příkazem na místě, příkazem nebo rozhodnutím,

  • zpracovávání usnesení o odložení věci, předání věci, příp. usnesení o zastavení řízení,
  • vedení řízení o zadržení řidičského průkazu,
  • nařizování ústního jednání ve věci (předvolávání účastníků řízení a svědků) a zapisování jeho průběhu, provádění dokazování, předávání vykonatelných rozhodnutí k vymáhání,
  • předkládání odvolání v přestupkových věcech spolu se spisovým materiálem a stanoviskem v zákonné lhůtě příslušnému odvolacímu orgánu.

Požadované vzdělání:

  • minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou.

Požadované znalosti:

  • výborná znalost českého jazyka slovem i písmem,
  • dobré vyjadřovací schopnosti ve slovním i písemném projevu,
  • dobrá znalost práce s PC (MS Office).

Další dovednosti, schopnosti:

  • odolnost vůči stresu,
  • aktivní přístup k práci, spolehlivost, pečlivost,
  • zkušenost v oblasti vedení správního řízení vítána,
  • znalost zákona 500/2004 Sb., zákona č. 250/2016 Sb. a zákona č. 361/2000 Sb. vítána,
  • znalost některého z úředních jazyků Evropské unie výhodou.

Místo pracoviště: Nám. Míru 20/600, Praha 2, 12039

Region: Praha

Obor: Státní, veřejná správa

Profese: referent/referentka

Pracovní poměr: Plný úvazek

Délka prac poměru: Na dobu neurčitou

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Maturita

Benefity: Dovolená 5 týdnů, Příspěvek na dopravu, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickday

Vhodné pro: Absolventy