Minimální vzdělání

Vhodné pro

Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Tato pracovní pozice není aktivní. Prohlédněte si podobné nabídky práce.

Logistic Supervizor (P4022)

referenční číslo: 58ac027bbabecf7c0844aeb4 | aktuálnost: 27.07.2017

Personal Consult s.r.o.

Náplň práce

Leading logistic and customer service department – assigning tasks, responsibility for their fulfillment, develop and motivate team members
management of national and international transports, customs clearance
propose, design and implement improvement of processes and cost reductions
design and implement of new business projects into practice in the logistic and customer service
cooperation with project teams on new projects
tendering for transport services to obtain the best offer
close cooperation with other departments
reporting

Požadujeme

Experience in logistics in international environment, communicative English and Czech language, experience in leading a team,
good PC skills, mainly MS Excel, SAP is an advantage; negotiation and analytical skills,
ability to solve problems;
responsibility, independency

Nabízíme

Very interesting job in fast growing international company, motivating salary about 35.000 monthly, range of company benefits atc.

Požadované jazykové znalosti

Anglický

Mzda: 35 000 Kč / měsíc

Místo pracoviště: Pardubice,

Region: Pardubický kraj

Obor: Doprava, logistika

Profese: inženýr logistiky, logistik, referent logistiky, specialista logistiky, vedoucí logistiky, ředitel/manažer logistiky

Pracovní poměr: Plný úvazek

Délka prac poměru: Na dobu neurčitou

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Maturita