Typ nabídky

Minimální mzda

Vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy

referenční číslo: 63bbdf2bbdd9b1dfd003e828 | aktuálnost: 09.10.2023

Karlovarský kraj

Krajský úřad Karlovarského kraje vyhlašuje dle zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, v platném znění (dále jen „zákon o úřednících“) výběrové řízení na obsazení pracovní pozice (druh práce):

Předpoklady

Předpoklady pro vznik pracovního poměru:

- Dle § 4 odst. 3 zákona o úřednících.

Další předpoklady:

- Vysokoškolské vzdělání magisterského studijního programu.

- Osvědčení dle zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní republiky, České republiky a Slovenské republiky, ve znění pozdějších předpisů (lustrační osvědčení), je-li ze zákona požadováno.

Koho hledáme?

Máte vzdělání nebo zkušenosti v oblasti školství? Chcete se podílet na vytváření koncepce školství v našem kraji a zdárně řešit tuto problematiku? Říkají Vám něco pojmy:

▪ školský zákon,

▪ strategické a koncepční materiály v oblasti školství,

▪ zřizovatelské kompetence a principy financování regionálního školství? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení směle dál, protože jestli ještě navíc máte:

▪ zvláštní odbornou způsobilost ve školství,

▪ organizační, řídící a komunikační schopnosti, odolnost vůči stresu,

▪ praxi ve veřejné správě na vedoucí pozici,

▪ znalost anglického nebo německého jazyka na komunikativní úrovni,

▪ řidičské oprávnění skupiny B a velmi dobrou znalost práce s PC a MS Office, pak neváhejte a přihlaste se, protože zrovna Vy můžete být náš člověk!

Popis pozice

V rámci dané pozice se budete mimo jiné podílet i na těchto činnostech:

▪ zpracovávání dlouhodobých záměrů vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy kraje,

▪ vykonávání zřizovatelské kompetence vůči školám a školským zařízením zřizovaným krajem včetně jmenování a odvolávání ředitelů, jejich hodnocení a organizace konkursních řízení,

▪ poskytování odborné a metodické pomoci obcím a jimi zřizovaným příspěvkovým organizacím v oblasti školství,

▪ komplexní posuzování návrhů právních předpisů s celostátní působností,

▪ zabezpečování úkolů zřizovatele při přijímání opatření na základě výsledků inspekční činnosti ve školách a školských zařízeních zřizovaných krajem,

▪ koordinace projektové a investiční činnosti u škol a školských zařízení zřizovaných krajem.

Lhůta pro doručení přihlášky

1. února 2023 včetně

Přihlášky doručené na podatelnu Krajského úřadu Karlovarského kraje a do datové schránky Karlovarského kraje po stanovené lhůtě budou z výběrového řízení vyřazeny.

Proč se stát zaměstnancem Karlovarského kraje?

Hledáme a podporujeme zaměstnance, kterým není lhostejné, jak se občanům v našem kraji žije, kteří mají chuť přispět a elán podílet se svými nápady, znalostmi a zkušenostmi na tom, aby se Karlovarský kraj posouval stále dopředu.

- Jsme stabilním zaměstnavatelem na trhu práce.

- U nás si můžete užívat práci v motivačním pracovním prostředí, v profesionálních a inspirativních pracovních týmech. Naším standardem je moderní technické vybavení pracoviště. Podle konkrétní pozice Vás vybavíme i mobilním telefonem nebo notebookem. - Jste v přímém kontaktu s představiteli kraje či významnými regionálními aktéry.

- Zajistíme Vám pravidelné odborné vzdělávání, podpoříme zvyšování Vaší kvalifikace poskytováním pracovního (studijního) volna.

- Budete mít nejen 5 týdnů dovolené, ale i příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, ošatné, benefity pro volný čas a zdraví, příspěvek na dopravu do zaměstnání, příspěvek na pojištění odpovědnosti zaměstnance, zajistíme příměstské tábory pro Vaše děti (v rámci spolupráce s dalšími organizacemi), zprostředkujeme Vám zvýhodněné komerční nabídky a další.

- Za zmínku stojí i výborná dopravní dostupnost, možnost bezproblémového parkování i zastávka MHD v areálu úřadu. Máte možnost se stravovat v příjemné, moderní jídelně v areálu.

- Jsme moderním zaměstnavatelem, který jde s dobou a umožní Vám i práci z domova, úpravu pracovní doby nebo práci na zkrácený úvazek.

Platová třída odpovídající druhu práce: 13

Stále váháte a potřebujete více informací, než podáte přihlášku?

Pak kontaktujte: Mgr. Monika Havlová; telefon: 354 222 443; e-mail: monika.havlova@kr-karlovarsky.cz Informace o činnosti odboru najdete i pod ikonou daného odboru na adrese: www.kr-karlovarsky.cz

Jak se přihlásit do výběrového řízení?

Místo a způsob podání přihlášky:

- Osobně na podatelně krajského úřadu

- V listinné podobě na adresu:

Krajský úřad Karlovarského kraje Pavla Šarochová Oddělení personálních věcí a vzdělávání Závodní 353/88 360 06 Karlovy Vary

- Datovou schránkou siqbxt2

Formulář přihlášky do výběrového řízení (kr-karlovarsky.cz):

Náležitosti a přílohy písemné přihlášky dle § 7 odst. 4 a 5 zákona o úřednících:

- Jméno, příjmení a titul zájemce; datum a místo narození zájemce; státní příslušnost zájemce; místo trvalého pobytu zájemce; číslo občanského průkazu (nebo číslo dokladu o povolení pobytu, jde-li o cizího státního občana); datum a podpis zájemce.

- Strukturovaný životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních, o odborných znalostech a dovednostech týkajících se správních činností.

- Výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem).

- Ověřená kopie o nejvyšším dosaženém vzdělání. - Další doklady, které se týkají odborné způsobilosti zájemce.

V přihlášce uveďte kontakt (telefonní číslo, e-mail).

Místo pracoviště: Závodní 353, Karlovy Vary, 36006

Region: Karlovarský kraj

Obor: Administrativa, Státní, veřejná správa

Pracovní poměr: Plný úvazek

Délka prac poměru: Na dobu neurčitou

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Vysokoškolské