Typ nabídky

Minimální mzda

Sociální pedagog

referenční číslo: 638dcfaa4a68142a3a04eda4 | aktuálnost: 22.02.2023

Městská část Praha 7

Městská část Praha 7 přijme na volnou pozici "Sociálního pedagoga"

Náplň práce

• řešení sociální situace žáků a jejího negativního dopady na vzdělávání, pravidelnou školní docházku, fungování základních společenských mechanismů v rodině a přítomnost základních sociálních a hygienických návyků u žáků
• vyhodnocení školní docházku žáků a rodinnou situaci
• Individuální práce s rodiči, pedagogy, kurátory
• monitoring problematických případů a dodržování výchovných opatření, která byla dohodnuta
• návrh a spolurealizace podpůrných opatření zaměřených na pomoc a podporu žákovi při jeho vzdělávání a společenském rozvoji
• konzultace s pedagogy, jak se nejlépe vypořádat s negativními dopady sociální zanedbanosti
• poradenství rodičům, jak reagovat na tíživou sociální situaci, aby nebránila nejen intelektuálnímu rozvoji žáka

Požadujeme

Vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu, dokončené vzdělání v oboru sociální pedagogika, vzdělání dle zák. 108/2006 Sb., o sociálních službách, výhodou speciální pedagogika-etopedie

  • společensko-vědní základ včetně biomedicínských vědomostí a poznatků z oblasti sociální politiky, práce a
  • práva
  • metody a metodologické postupy v oblasti sociální pedagogiky a příbuzných oborů (pedagogiky, psychologie, sociální práce, speciální pedagogiky a sociologie)
  • výborná sociální komunikace a diagnostika
  • vedení odborné dokumentace
  • umí odhalit pedagogické problémy, navrhnout možná řešení a realizovat je v rámci svých kompetencí
  • asertivní řešení problémů
  • vnímavost pro různé životní situace, různá prostředí
  • celková vyrovnanost, emocionální stabilita a schopnost sebekontroly
  • praxe v sociální oblasti, silná motivace
  • zájem o rodiny s dětmi v nepříznivé sociální situaci
  • znalost práce na PC (zejména Excel, Word, Outlook)
  • pečlivost, samostatnost, trpělivost a týmový duch
  • integrita, loajalita, samostatnost, systematičnost, zodpovědnost, důslednost
  • umění spolupráce v týmu
  • organizační schopnosti
  • ochota učit se novým věcem a dále se vzdělávat
  • časová flexibilita

Nabízíme

  • možnost zúčastnit se projektu, který pilotuje pozici sociálního pedagoga ve 2 školách Prahy 7
  • zapojení po dobu trvání projektu – do 30. 6. 2023 s možností další spolupráce
  • silnou podporu odborného i administrativního týmu
  • perspektivní pracovní pozici a zázemí stabilní organizace MČ Praha 7
  • příležitost pro další profesní a osobní růst
  • možnost ovlivnit komunitní dění a osvětu v MČ Praha 7
  • příjemný tým spolupracovníků
  • širokou nabídku benefitů (pružná pracovní doba, možnost HO, 200 hodin dovolené, 5 dnů indispozičního volna, mimořádné odměny, stravenky)

Místo pracoviště: U Průhonu 38, Praha 7, 17000

Region: Praha

Obor: Státní, veřejná správa

Pracovní poměr: Plný úvazek

Délka prac poměru: Na dobu určitou

Minimální požadované vzdělání: Bakalářské