Státní ústav pro kontrolu léčiv hledá uchazeče na pozici

Inspektor/ka – oblast vigilance zdravotnických prostředků

referenční číslo: 662fc4c6b8cbeb77ee0e7c3a

Náplň práce:

  • Podílení se na tvorbě koncepce a celostátní koordinaci oblasti zdravotnických prostředků, inspekční činnosti a dozoru nad zdravotnickými prostředky
  • Zabezpečení celé přidělené agendy monitorování šetření závažných nežádoucích příhod (dále ZNP) a vlastního šetření ZNP zdravotnických prostředků (dále ZP)
  • Zabezpečení celé přidělené agendy v rámci vyhodnocování a dozorování bezpečnostních nápravných opatření stanovených výrobci ZP (dále FSCA)
  • V rámci monitorování šetření ZNP vlastního šetření ZNP zabezpečení provádění kontrol dotčených ZP a související dokumentace u osob zacházejících s těmito ZP v souladu s platnou legislativou
  • V rámci vyhodnocování a dozorování FSCA stanovených výrobci ZP zabezpečení provádění kontrol dotčených ZP a související dokumentace u osob zacházejících s těmito ZP v souladu s platnou legislativou
  • Zpracovávání protokolů z kontrol v rámci monitorování šetření ZNP vlastního šetření ZP a vyhodnocování a dozorování FSCA stanovených výrobci ZP
  • Účast na jednáních, konzultacích, seminářích a školeních po dohodě s vedoucím odd. VIG
  • Podílení se na přípravě odpovědí na dotazy, včetně dotazů od příslušných orgánů členských států se zaměřením na systém vigilance
  • Příprava podkladů k předání požadavku na uložení správního trestu za spáchání přestupku na odd. PPZ
  • Zpracovávání výstupů z monitorování šetření ZNP a vlastního šetření ZNP ZP a vyhodnocování a dozorování FSCA stanovených výrobci ZP (statistika)
  • Řízení se standartními postupy a směrnicemi SÚKL, příkazy ředitele Ústavu, pokyny ředitele ZP, ředitele ODZP a vedoucího odd. VIG
  • Průběžné seznamování se s novými legislativními normami obecně, s přednostním zaměření na ZP
  • Účast na připomínkových řízeních legislativních norem
  • Účast na budování a implementaci systému jakosti v odd. VIG dle pokynů vedoucího odd. VIG
  • Podílení se na mezinárodní a evropské spolupráci v oblasti vigilance (příprava podkladů pro zástupce / zastupování ČR v expertních skupinách)

Požadujeme:

  • VŠ vzdělání – magisterský studijní program v oboru lékařské, farmaceutické nebo veterinární vědy a nauky, zdravotnictví, přírodní a technické vědy a nauky, evropská studia a veřejná správa, speciální a interdisciplinární obory (VHODNÉ I PRO ABSOLVENTY)
  • Odborná praxe v oblasti zdravotnických prostředků výhodou, nikoliv podmínkou
  • Znalost AJ – bude ověřena v průběhu pohovoru
  • Uživatelská znalost práce s PC
  • Vysoké pracovní nasazení
  • Předpoklady pro provádění inspekční činnosti (organizační a komunikační schopnosti)
  • Zodpovědnost, pečlivost, schopnost samostatné práce
  • Schopnost pracovat pod tlakem, odolnost vůči stresu
  • Pozitivní přístup ke svému okolí a k týmové práci
  • Systematické myšlení
  • Ochota se dále vzdělávat

Nabízíme:

  • Stabilní zázemí státní instituce
  • Pružnou pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené ročně
  • 5 dní indispozičního volna (sick days) ročně
  • Příspěvek na stravování
  • Jazykové kurzy
  • Zaměstnanecká knihovna
  • Půjčovna sportovních potřeb

Další důležité informace:

  • Předpokládaný nástup: červen 2024 nebo dle dohody
  • Jedná se o zástup za MD/RD
  • Pracovní úvazek: 1,0 (40 hodin týdně)
  • Platové podmínky: 13. platová třída
  • Pracoviště: Benešovská 40, Praha 10

Požadované jazykové znalosti

Anglický

Místo pracoviště: Benešovská 2538/40, Praha 10, 100 41

Region: Praha

Obor: Státní, veřejná správa, Zdravotnictví, sociální služby, farmacie

Pracovní poměr: Plný úvazek

Délka prac poměru: Na dobu určitou

Smluvní vztah: Pracovní smlouva

Minimální požadované vzdělání: Vysokoškolské

Benefity: Bonusy/prémie, Dovolená 5 týdnů, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Možnost občasné práce z domova, Možnost si napracovat hodiny, Stravenky/příspěvek na stravování, Zdravotní volno/sickday