O nás

Kdo jsme?

V celosvětovém měřítku patříme mezi největší dodavatele automobilového průmyslu. Vyvíjíme hi-tech produkty, které dělají řízení automobilu pohodlnější, zábavnější, bezpečnější, šetrnější k životnímu prostředí. Udáváme směr, kterým se budou ubírat nové technologie automobilového průmyslu.

Historie

Vše začalo v roce 1923 výrobou brzdových a spojkových obložení. 94 let poté jsme celosvětovou jedničkou na trhu pro prvovýbavu ve stěračích, senzorech, parkovacích systémech a alternátorech. Máme 155 výrobních závodů, 20 výzkumných center, 38 vývojových center a 15 distribučních skladů, zaměstnáváme 91 800 lidí ve 32 zemích po celém světě.

Klíčový hráč v českém automobilovém průmyslu

V České republice jsme jedním z největších zaměstnavatelů v automobilovém průmyslu s více než 4 000 zaměstnanci na 4 pobočkách.  V našich výrobních závodech v Humpolci, v Rakovníku a v Žebráku vyrábíme klimatizační jednotky, kompresory, výparníky a kontrolní panely na jejich ovládání v kabině.

Vývojové centrum v Praze

Vývojové centrum v Praze se zaměřuje kromě technického vývoje klimatizačních jednotek, kompresorů, výparníků a kontrolních panelů také na vývoj senzorů, softwaru a systémů pro autonomní auta jako např. parkovací asistenty, kamery, automatické nouzové brzdění, hlídání mrtvého úhlu nebo adaptivní tempomaty.

Testovací polygon

Jsme jednou z mála automotive vývojových firem v České republice s vlastním testovacím polygonem. Naše prototypová auta můžete ale potkat i v běžném provozu na dálnicích nebo ve městech.

Inovace

Vynalezli jsme stop-start systém, adaptivní dálkový světlomet „Beamatic“ a náš prototyp autonomního auta „Cruise4U“ má za sebou 125 000 úspěšných testovacích kilometrů. 11 % z tržeb investujeme do výzkumu a vývoje. Našich 12 000 inženýrů registruje ročně přes 1 400 patentů.

Stále rosteme

Hodnota objednávek se během let 2009 – 2016 zdvojnásobila na 23 miliard eur. Polovina nových zakázek je na produkty pocházející z inovace, tedy z komponentů, které jsou na trhu méně než tři roky.

Nadstandardní benefity

Věříme ve správnou rovnováhu mezi prací a volným časem a proto nabízíme jako jedna z mála firem v České republice 6 týdnů dovolené. Stravenky, příspěvek na dojíždění i pro DPČ, či příspěvek na sport jsou samozřejmostí. Nově také můžeme chodit na naše vlastní multifunkční hřiště a do fitness v areálu Valeo Praha. Více v sekci Benefity.

Ocenění

Získali jsme ohodnocení Top Employer ve 22 zemích světa včetně České republiky a opakovaně jsme vyhráli soutěž Zaměstnavatel Roku ve Středočeském kraji v kategorii firem do 5 000 zaměstnanců. Patříme mezi Top 100 Thomson Reuters Global Innovators.

Koukněte se na to naživo:

Umíme ocenit vaše úsilí

Dovolená Můžete využít až 6 týdnů dovolené
Přímo v Praze Naše R&D centrum je dobře dostupné přímo na metru Depo Hostivař
Připojištění Po 1 roce trvání zaměstnání garantujeme penzijní připojištění
Pravidelné bonusy Měsíční a půlroční bonusy závislé na výsledcích týmu nebo firmy
Podpora mobility Náhrada výdajů na dojíždění, ubytování a stěhování
Relax a sport Příspěvek na relaxační aktivity Flexipass (sport, masáže, apod.)
Technická školení Propracovaný systém technických a manažerských školení
Vývoj od A do Z Zažijte all-inclusive vývoj, od analýzy požadavků automobilky až k finálnímu testování na testovacím polygonu
Mezinárodní kolektiv V R&D centru pracují kolegyně a kolegové z více než 30 různých zemí
Silně rostoucí firma Za 5 let jsme zdvojnásobili hodnotu objednávek od našich zákazníků
Tradice Jsme na trhu už více než 90 let
Home-office Možnost pracovat částečně z domova

Valeo

Valeo R&D Centrum
Sazečská 247/2
Praha 10 - Strašnice
108 00
Česká republika
Valeo Autoklimatizace k.s.
Kuštova 2596/II
269 01
Rakovník
Česká republika
Valeo Výměníky tepla s.r.o.
Skandinávská 992
267 53 Žebrák
Česká republika
Valeo Compressor Europe, s.r.o.
Central Trade Park 1571
396 01
Humpolec
Česká republika
FTE automotive Czechia, s.r.o.
Hlubany 124
441 01
Podbořany
Česká republika