Typ nabídky

Minimální mzda

Tato pracovní pozice není aktivní. Prohlédněte si podobné aktuální nabídky práce.

Advantage Consulting, s.r.o.

Junior android developer

referenční číslo: 10730 | aktuálnost: 3. 10. 2016

Are you creative and would you like to work on innovation projects? Are you experienced in Android development in Java and you also like programming language C/C++? Can you communicate in English?

If yes, send me your CV We are looking for junior developer to the new R&D center and it can be you

Náplň práce

  • Work with new technologies
  • Programming in different program languages
  • Creating and programming prototypes
  • Communications with foreign departments
  • Cooperation with team colleagues

Požadujeme:

  • University / secondary education in a technical field
  • Experience with Android development in Java
  • Some school experience with NDK is an advantage
  • Enthusiasm to learn new things
  • English on communicative level

Nabízíme:

  • 5 weeks of holiday
  • Education courses
  • Meal vouchers
  • Relax zone
  • Background of a stable company
  • Place of work: Brno

Mzda: 30 000 - 40 000 Kč / měsíc

Region: Jihomoravský kraj

Obor: IT - vývoj aplikací a systémů

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha