Typ nabídky

Minimální mzda

Tato pracovní pozice není aktivní. Prohlédněte si podobné aktuální nabídky práce.

Advantage Consulting, s.r.o.

2nd level support

referenční číslo: 7523 | aktuálnost: 18. 7. 2016

Do you have you experience with technical support and are you interesting of Windows servers and network protocols? Do you have the English language on communicative level?

So, send your resume

2nd LEVEL SUPPORT (30 - 40.000 CZK)

Náplň práce

  • Management and administration of Windows servers
  • Monitoring and troubleshooting of servers
  • Monitoring and troubleshooting the network infrastructure
  • Creation of technical documentation

Požadujeme:

  • 1 year experience with MS Windows servers at the 2nd level
  • Experience with networks and network protocols
  • English language on communicative level
  • Experience with Active Directory, VMware, Citrix

Nabízíme:

  • Work with modern technologies
  • Possibility of career growth
  • Educational programs
  • Facilities stable international company
  • Place of work: Brno

Mzda: 30 000 - 40 000 Kč / měsíc

Region: Jihomoravský kraj

Obor: IT - správa systémů a služby

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha