Typ nabídky

Minimální mzda

Tato pracovní pozice není aktivní. Prohlédněte si podobné aktuální nabídky práce.

Advantage Consulting, s.r.o.

System administrator

referenční číslo: 12168 | aktuálnost: 15. 9. 2016

Is a position of system administrator attractive for you? Can you use scripting languages? Do you want to be part of the exciting R&D projects and cooperate with development centers abroad?

Then this offer is the right opportunity for you.

SYSTEM ADMINISTRATOR

Náplň práce

  • Infrastructure management of builds and processes
  • Administration of Jenkins/Hudson servers
  • Support for developers in problem situations
  • Manage source code repositories
  • Communication on an international basis

Požadujeme:

  • Practical knowledge of scripting languages (Bash, Python, Perl, AutoIt, etc.)
  • Knowledge of Linux and Windows (at least at the user level)
  • Independent and analytical thinking
  • Ability to communicate with customers and colleagues
  • English language on communicative level

Nabízíme:

  • Participation in the exciting R & D projects
  • Development programs (expert, managerial)
  • Interesting salary
  • Work with unique technologies
  • 5 weeks of vacation + business off
  • Flexible working hours
  • Spaces for relaxation and entertainment
  • Posts leisure activities
  • Contribution to pension insurance
  • Ability Home Office
  • Place of work: Brno

Mzda: 30 000 - 50 000 Kč / měsíc

Region: Jihomoravský kraj

Obor: IT - správa systémů a služby

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha