Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Advantage Consulting, s.r.o.

Junior support linux

referenční číslo: 7795 | aktuálnost: 19. 11. 2016

Are you analytical thinking person with knowledge of Linux? Do you like to communicate with people and help others? Then we are looking for you

Send us your CV

An international company is searching for new colleagues for possition:

JUNIOR SUPPORT LINUX

Náplň práce

  • Monitoring and reporting on applications
  • Solving incidents and problems
  • Technical support to users of applications
  • Communication with external and internal customers
  • Technical reports to specialists and users

Požadujeme:

  • Min. 1 year experience in Unix/ Linux based systems
  • Windows server administration
  • Database skills and Scripting
  • Networking and programming skills
  • Knowledge of web and applications servers
  • Experience with web technologies
  • Communicativ level of english

Nabízíme:

  • Inetersting salary, annual bonuses
  • Extra week of vacation
  • Flexible working hours
  • Contributions to pension and health insurance
  • Meal vouchers
  • Place of work: Prague

Mzda: 30 000 - 42 000 Kč / měsíc

Region: Hl. m. Praha, Středočeský kraj

Obor: IT - správa systémů a služby

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha