Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Advantage Consulting, s.r.o.

Script engineer

referenční číslo: 1195 | aktuálnost: 19. 11. 2016

Do you have experience with programming in multiple languages such as C + + or Python? Do you have a good knowledge of network problems and TCP / IP? Do you speak English well and want to use it?

Then this offer is for you

SCRIPT ENGINEER

Náplň práce

• Diagnosis of system applications based on Linux and SUN Solaris
• System configuration (Linux, SUN Solaris)
• Analysis/ reporting/troubleshooting the network level and OS
• Scripting, automation
• Communicating in a multicultural environment

Požadujeme:

• Excellent knowledge of Linux/Unix user-level
• Experience with programming (Perl, Python, C/C++, m4)
• Excellent knowledge of network problems and TCP/IP
• Analytical thinking, problem-solving
• Communicative English

Nabízíme:

• External training
• 13. salary, 5 weeks vacation
• Lunch vouchers - 85, - CZK
• Contribution to pension
• Work on international projects
• Work in Brno

Mzda: 20 000 - 30 000 Kč / měsíc

Region: Jihomoravský kraj

Obor: IT - vývoj aplikací a systémů

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha