Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Advantage Consulting, s.r.o.

Support engineer – linux

referenční číslo: 12193 | aktuálnost: 17. 11. 2016

Do you want to work for international company? Do you have experience with Linux? Send me you CV as soon as possible

SUPPORT ENGINEER – LINUX

Náplň práce

  • Manage and support software for data centers
  • Communication with other teams
  • Cooperation in the implementation of infrastructure
  • Monitoring of infrastructure

Požadujeme:

  • Knowledge of Linux/Unix servers
  • Knowledge of scripting languages
  • Experience with server virtualization
  • Experience with network
  • Communicative English

Nabízíme:

  • Interesting salary
  • Ability to work with the latest technology
  • 5 weeks of holiday
  • Possibility of business trips
  • Place of work: Brno

Mzda: 40 000 - 60 000 Kč / měsíc

Region: Jihomoravský kraj

Obor: IT - vývoj aplikací a systémů

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha