Typ nabídky

Minimální mzda

Technolog výroby - Dnox

referenční číslo: 895489733 | aktuálnost: 02.05.2017

Robert Bosch, spol. s r.o.

Náplň práce

Systém DNOX - uplatnění v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH
V roce 2008 uvedla firma Bosch na trh systém DNOX pro osobní vozidla. Tento systém slouží k odbourávání obsahu NOx ve výfukových plynech a umožňuje tak splnit výrobcům automobilů nové, velmi přísné legislativní limity.

DNOX pracuje na principu dávkování močoviny (známé pod obchodním názvem AdBlue) do SCR katalyzátoru (SCR = selektivní katalytická redukce). Tam pak dochází k reakci kysličníků dusíku obsažených ve výfukových plynech s čpavkem. Jako neškodný produkt této reakce vzniká voda a dusík.

Celý systém je aplikován na míru pro daného zákazníka, ať už jde o zástavbové rozměry nebo o nastavení SW pro daný motor. Vzhledem k tomu, že AdBlue zamrzá při ca. -11°C, musí být konstrukce komponent uzpůsobena tak, aby nebyly zamrznutím poškozeny. Navíc jsou kritická místa vybavena topením sloužícím k rychlému náběhu při nízkých okolních teplotách.

Systém DNOX je vyráběn v závodě firmy Robert Bosch v Českých Budějovicích. Zároveň je ve zdejším vývojové centru budováno oddělení, které přebírá vývojové úkoly od mateřského vývoje v centrále firmy ve Stuttgartu. Jedná se především o úkoly v oblasti vývojové podpory zákaznických projektů, konstrukce plastových dílů a testování vývojových vzorků a jejich analýza pomocí speciálních měřících a zkušebních zařízení.

Hlavní náplň práce:

  • příprava, plánování a zavádění nových zkušebních případně výrobních zařízení, úpravy a optimalizace stávajících zařízení (MAE, EWAK)
  • vedení CIP projektů (systematické řešení TOP procesních resp. technických chyb)
  • plná odpovědnost za tvorbu, změnu a dodržování technologických postupů a návodů
  • sledování výrobních nákladů, realizace racionalizačních projektů
  • podpora výrobních týmů a skupin po technické stránce
  • dohled nad kvalitou a produktivitou sériové výroby
  • spolupráce s ostatními Bosch-závody ve výrobní oblasti
  • komunikace s dodavateli a zákazníky

    Požadujeme:
  • VŠ technického směru
  • komunikativní znalost německého nebo anglického jazyka
  • analytické a logické myšlení
  • organizační schopnosti
  • chuť učit se
  • týmovou spolupráci

    Nabízíme:
  • zajímavou a perspektivní práci v mezinárodní společnosti
  • práci v mezinárodním týmu
  • systém odborného zaškolení
  • možnost dalšího vzdělávání a rozšiřování kvalifikace v tuzemských i zahraničních pobočkách koncernu Bosch
  • zajímavý motivační program (nadprůměrné mzdy, 13. plat, 5 týdnů placené dovolené, výkonové a další bonusy)
  • podporu při zajištění bytu s příspěvkem na nájem
  • možnost uplatnění i pro absolventy
  • a další výhody: penzijní připojištění, firemní MŠ, dotované stravování

Zašlete nám svůj životopis a motivační dopis v české a anglické nebo německé verzi.

Místo pracoviště: České Budějovice

Region: Jihočeský kraj

Obor: Řemesla, výroba, Strojírenství, Kvalita, kontrola jakosti

Pracovní poměr: Plný úvazek

Minimální požadované vzdělání: MBA, MBT, postgraduální

Vhodné pro: Absolventy