Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Advantage Consulting, s.r.o.

Programmer PHP

referenční číslo: 4047 | aktuálnost: 19. 11. 2016

You interested in web technologies and PHP? You have experience in applications development and maintenance of the existing ones? You want to work in a friendly team of experts?

Come in, we are waiting for you

Náplň práce

  • Application Development in PHP
  • Work with existing applications
  • Development using SCRUM methodology
  • Communication with other teams

Požadujeme:

  • High school / university IT
  • Experience with object-oriented programming PHP (Zend Framework advantage
  • Knowledge of CSS layout, MySQL, HTML
  • Passive knowledge of English
  • Knowledge of JavaScript benefit (preferably JQuery, Ext JS)
  • Knowledge of applications for mobile phones advantage
  • Taste of further education

Nabízíme:

  • Vouchers
  • Corporate Events
  • Possibility of further education
  • Air-conditioned in the city center
  • Friendly environment
  • Place of work: Brno

Mzda: 30 000 - 50 000 Kč / měsíc

Region: Jihomoravský kraj

Obor: IT - vývoj aplikací a systémů

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha