Typ nabídky

Minimální mzda

Vývojový inženýr/ka - Dnox

referenční číslo: 687336830 | aktuálnost: 02.05.2017

Robert Bosch, spol. s r.o.

Náplň práce

V roce 2008 uvedla firma Bosch na trh systém DNOX pro osobní vozidla. Tento systém slouží k odbourávání obsahu NOx ve výfukových plynech a umožňuje tak splnit výrobcům automobilů nové, velmi přísné legislativní limity.

DNOX pracuje na principu dávkování močoviny (známé pod obchodním názvem AdBlue) do SCR katalyzátoru (SCR = selektivní katalytická redukce). Tam pak dochází k reakci oxidů dusíku obsažených ve výfukových plynech s čpavkem. Jako neškodný produkt této reakce vzniká voda a dusík.

Celý systém je aplikován na míru pro daného zákazníka, ať už jde o zástavbové rozměry nebo o nastavení SW pro daný motor. Vzhledem k tomu, že AdBlue zamrzá při ca. -11°C, musí být konstrukce komponent uzpůsobena tak, aby nebyly zamrznutím poškozeny. Navíc jsou kritická místa vybavena topením sloužícím k rychlému náběhu při nízkých okolních teplotách.

Systém DNOX je vyráběn v závodě firmy Robert Bosch v Českých Budějovicích. Zároveň zde bylo vybudováno i vývojové oddělení, jehož hlavní úkoly jsou v oblasti vývojové podpory zákaznických projektů, dalšího vývoje platformy, konstrukce DNOX komponent, testování vývojových vzorků ve zdejší zkušebně a jejich analýzy pomocí speciálních měřících a vyhodnocovacích zařízení. Momentálně se oddělení vývoje dále rozšiřuje o aktivity spojené se systémem DNOX pro nákladní automobily.

http:www.youtube.com/watch?v=EAXgKvP808Y

Hlavní náplň práce:

  • Vývoj technických řešení na základě zákaznických podkladů a norem v oblasti součástí systému DNOX
  • Podpora sériové výroby komponentů systému DNOX
  • Příprava dokumentace a zpráv pro interní a externí zákazníky
  • Spolupráce s ostatními odděleními na zlepšování kvality

    Požadujeme:
  • VŠ technického směru se zaměřením na strojírenství
  • Komunikativní znalost anglického nebo německého jazyka
  • Znalost CAD systému CATIA V5 výhodou
  • Znalost a čtení technické dokumentace (výkresy)
  • Kreativitu, samostatnost, spolehlivost, flexibilitu, analytické myšlení
  • Organizační, koordinační a prezentační schopnosti
  • Řidičský průkaz sk. B

    Nabízíme:
  • Zajímavou a perspektivní práci v mezinárodní společnosti
  • Práci v mezinárodním týmu
  • Systém odborného zaškolení
  • Možnost dalšího vzdělávání a rozšiřování kvalifikace v tuzemských i zahraničních pobočkách koncernu Bosch
  • Zajímavý motivační program (13. plat, 5 týdnů placené dovolené, výkonové a další bonusy)
  • Podporu při zajištění bytu s příspěvkem na nájem
  • Možnost uplatnění i pro absolventy
  • a další výhody: penzijní připojištění, firemní MŠ, dotované stravování

Místo pracoviště: České Budějovice

Region: Jihočeský kraj

Obor: Strojírenství, Technika, elektrotechnika, Věda a výzkum

Pracovní poměr: Plný úvazek

Minimální požadované vzdělání: MBA, MBT, postgraduální

Vhodné pro: Absolventy