Typ nabídky

Minimální mzda

Tato pracovní pozice není aktivní. Prohlédněte si podobné aktuální nabídky práce.

Advantage Consulting, s.r.o.

Embedded developer

referenční číslo: 10289 | aktuálnost: 19. 9. 2016

Do you have good knowledge of C or C++? Do you want to cooperate on development of latest technologies and products? Can you communicate in English?

We are looking for new colleagues, send us your CV

EMBEDDED DEVELOPER

Náplň práce

  • Developing embedded software and implement changes
  • Improvement of customer requests
  • Participate on testing and software certification activates
  • Regular travelling

Požadujeme:

  • Good knowledge of C, C++ and scripting languages (Python, Perl etc.)
  • Good technical writing skills
  • Experience with Requirements management tools/Software configuration management tools
  • Experience in all phases of the software development life cycle
  • Good command of English and willingness to periodically travel

Nabízíme:

  • Opportunity to cooperate on development of latest technologies and products.
  • Professional development plans, trainings and further career opportunities
  • Semi-flexible working hours
  • An extra week of holidays
  • Additional pension insurance and meal allowance
  • Cafeteria system
  • Place of work: Prague or Brno

Mzda: 30 000 - 60 000 Kč / měsíc

Region: Hl. m. Praha, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj

Obor: IT - vývoj aplikací a systémů

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha