Typ nabídky

Minimální mzda

Tato pracovní pozice není aktivní. Prohlédněte si podobné aktuální nabídky práce.

Advantage Consulting, s.r.o.

2nd/3rd level support–windows administrator

referenční číslo: 10213 | aktuálnost: 15. 8. 2016

Do you have good knowledge of MS Windows server? Do you want to work in a modern environment for an international company? Are you willing to take new challenges?
If yes, we are looking for you
You have an opportunity to participate in the success of global leader in IT services and consultancy. We will help you take your career where you want it to go

Náplň práce

  • Advanced administration of MS Windows server
  • Troubleshooting of complex problems
  • Applying requests for system and service changes
  • Problem solving with vendors and internal groups
  • Configuration, installation and upgrading tasks
  • Continual environment and procedures improvement

Požadujeme:

  • MS Windows 2008/12 administration experience
  • Good skills in problem analysis and resolution
  • Know-how in server based computing
  • Knowledge of project management
  • Experience in designing of backup recovery concepts
  • Scripting, communication and presentation skills

Nabízíme:

  • 5 weeks of holiday, sickdays
  • Education and development courses
  • Contribution to pension insurance
  • Professional certification offer
  • Possibility to grow to a specialist position
  • Multicultural and dynamic environment

Mzda: 40 000 - 60 000 Kč / měsíc

Region: Jihomoravský kraj

Obor: IT - správa systémů a služby

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha