Typ nabídky

Minimální mzda

Tato pracovní pozice není aktivní. Prohlédněte si podobné aktuální nabídky práce.

Advantage Consulting, s.r.o.

Senior java developer

referenční číslo: 11789 | aktuálnost: 9. 10. 2016

Do you want to work on interesting projects in an international company? Can you program in Java and do you have experience with Linux? Are you strong in English?

Send us your CV for the position

SENIOR JAVA DEVELOPER

Náplň práce

  • Development of software application
  • Programming in Java
  • Work on interesting international projects
  • Development according to agile methodology

Požadujeme:

  • Knowledge of JAVA programming language at least 2 years
  • Good knowledge of Linux operating system
  • Knowledge of scripting languages (Bash, Perl) is advantage
  • Knowledge of C / C ++ is advantage
  • Knowledge of the German language is advantage

Nabízíme:

  • Work in a stable company
  • Work on interesting projects, access to the latest technologies
  • Workplace near the city center
  • Separate office
  • Possibility of professional growth
  • Language courses in English and German within the company
  • The package of benefits (5 weeks vacation, meals allowance, after the trial period pension contributions, regular Monday breakfasts, coffee, tea, etc.).
  • Contract for an indefinite period
  • Flexible working hours + possibility of homeoffice
  • Bicycle room and showers, parking
  • Place of work: Brno

Mzda: 35 000 - 50 000 Kč / měsíc

Region: Jihomoravský kraj

Obor: IT - vývoj aplikací a systémů

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha