Bosch

Robert Bosch, spol. s r.o. – České Budějovice

Virtuální prohlídka České Budějovice

Podívejte se, ve kterých lokalitách působíme.

Mezinárodní pracovní příležitosti

Bosch image film

Objevte, co odlišuje společnost Bosch od ostatních firem

Tato pracovní pozice není aktivní.

Robert Bosch, spol. s r.o.

Technolog výroby - Dnox bez znalosti jazyka

(referenční číslo: 1057889118)

Systém DNOX - uplatnění v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH
V roce 2008 uvedla firma Bosch na trh systém DNOX pro osobní vozidla. Tento systém slouží k odbourávání obsahu NOx ve výfukových plynech a umožňuje tak splnit výrobcům automobilů nové, velmi přísné legislativní limity.

DNOX pracuje na principu dávkování močoviny (známé pod obchodním názvem AdBlue) do SCR katalyzátoru (SCR = selektivní katalytická redukce). Tam pak dochází k reakci kysličníků dusíku obsažených ve výfukových plynech s čpavkem. Jako neškodný produkt této reakce vzniká voda a dusík.

Celý systém je aplikován na míru pro daného zákazníka, ať už jde o zástavbové rozměry nebo o nastavení SW pro daný motor. Vzhledem k tomu, že AdBlue zamrzá při ca. -11°C, musí být konstrukce komponent uzpůsobena tak, aby nebyly zamrznutím poškozeny. Navíc jsou kritická místa vybavena topením sloužícím k rychlému náběhu při nízkých okolních teplotách.

Systém DNOX je vyráběn v závodě firmy Robert Bosch v Českých Budějovicích. Zároveň je ve zdejším vývojové centru budováno oddělení, které přebírá vývojové úkoly od mateřského vývoje v centrále firmy ve Stuttgartu. Jedná se především o úkoly v oblasti vývojové podpory zákaznických projektů, konstrukce plastových dílů a testování vývojových vzorků a jejich analýza pomocí speciálních měřících a zkušebních zařízení.

Hlavní náplň práce:

  • příprava, plánování a zavádění nových projektů na bázi moderních technologií
  • plná odpovědnost za tvorbu, změnu a dodržování technologických postupů
  • spolupráce s ostatními Bosch-závody ve výrobní oblasti
  • dohled nad kvalitou a produktivitou sériové výroby
  • zpracovávání návrhů na investice v rámci střediska výroby
  • komunikace s dodavateli a zákazníky

Požadujeme:

  • VŠ technického směru
  • základní znalost německého nebo anglického jazyka
  • praxe na obdobné pozici výhodou
  • organizační schopnosti
  • chuť učit se
  • možnost uplatnění i pro absolventy

Nabízíme:

  • zajímavou a perspektivní práci v mezinárodní společnosti
  • práci v mezinárodním týmu
  • systém odborného zaškolení
  • možnost dalšího vzdělávání a rozšiřování kvalifikace v tuzemských i zahraničních pobočkách koncernu Bosch
  • zajímavý motivační program (nadprůměrné mzdy, 13. plat, 5 týdnů placené dovolené, výkonové a další bonusy)
  • podporu při zajištění bytu s příspěvkem na nájem
  • a další výhody: penzijní připojištění, firemní MŠ, dotované stravování

Zašlete nám svůj životopis a motivační dopis v české a anglické nebo německé verzi.

Místo pracoviště: České Budějovice
Region: Jihočeský kraj
Obor: Řemesla, výroba, Strojírenství, Kvalita, kontrola jakosti
Typ nabídky: Zaměstnání