Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Advantage Consulting, s.r.o.

Java programmer

referenční číslo: 10475 | aktuálnost: 10. 11. 2016

Have you experience with JAVA and knowledge with some web technology? If you want work on unique project for strong international company – send us your CV

Náplň práce

  • Development and implementation of applications in Java
  • Analysis, design and implementation of solutions
  • Development of integration tests
  • The third level support and maintenance
  • Creation of documentation, training

Požadujeme:

  • 6 years commercial experience with Java
  • Experience with J2EE (Spring or Hibernate, Struts)
  • Knowledge of application servers (Tomcat, WebLogic)
  • Good knowledge of database, ideally Oracle
  • Experience with web technologies (jQuery, HTML, CSS, XML)

Nabízíme:

  • Interesting salary and the 13th salary
  • Extra week of holiday
  • Fully paid meal vouchers
  • Contributions to pension and health insurance
  • Flexible working hours

Mzda: 40 000 - 60 000 Kč / měsíc

Region: Hl. m. Praha

Obor: IT - vývoj aplikací a systémů

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha