Typ nabídky

Minimální mzda

rozbalit

Advantage Consulting, s.r.o.

Mobile application developer

referenční číslo: 5033 | aktuálnost: 19. 11. 2016

Do you have experience in developing mobile applications?
Have you ever met with programming for Windows Mobile or Android and would you like to use your English?

If your answer is yes, then is this offer just for you

MOBILE APPLICATION DEVELOPER

Náplň práce

  • Development of mobile applications for Android and Windows Mobile
  • Development of new functionality and modification of the existing one
  • Software Testing
  • Creating of technical documentation
  • Communication in English

Požadujeme:

  • University degree in IT
  • At least 2 years commercial experience with developing of mobile applications
  • Knowledge of programming language C #
  • Good knowledge of databases and SQL language
  • Communicative level of English

Nabízíme:

  • The opportunity to participate in interesting projects
  • The Opportunity for career development
  • Flexible working hours
  • 5 weeks of holiday
  • Meal vouchers

Mzda: 30 000 - 45 000 Kč / měsíc

Region: Jihomoravský kraj

Obor: IT - vývoj aplikací a systémů

Typ nabídky: Zaměstnání

Odpověď na inzerát

1. Životopis
2. Další příloha
3. Další příloha